جاذبه های جهانگردی-گردشگری در جهان
گوانجو

شهر گوان جو ئو در فارسی بیشتر با عنوان گوانگ ژو یا گوانگجو شناخته می شود. شهر گوانجو ، مرکز استان گوانگ دونگ و بزرگترین شهر جنوبی چین به شمار می رود. همچنین یکی از مناطق توسعه یافته و قدرتمند و سومین شهر بزرگ چین است . این شهر به تجارت و داد و ستد خارجی مشهور است و محل برگزاری بزرگترین نمایشگاه بازرگانی چین، نمایشگاه کانتون می باشد.

باکو

شهر باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان است که بزرگترین شهر و بندر این کشور محسوب می گردد. بد نیست بدانید که شهر باکو پیوند خواهرخواندگی با شهر تبریز در ایران خودمان دارد در باکو موسیقی، تئاتر و اپرا از اهمیت بالایی برخوردار هستند و از تفریحاتی محسوب می گردند که در تور باکو می توان زمانی را به آنها اختصاص داد. فرودگاه بین‌المللی حیدر علی‌اف باکو در 20 کیلومتری شمال شرقی این شهر واقع شده است.

تفليس

تفلیس در هزاره چهارم تا سوم پیش از میلاد مسکونی شد. برای اولین بار در سالنامه‌های قرن چهارم میلادی از تفلیس به عنوان قلعه ـ شهر نام برده شده‌است. همچنین یکی از بزرگترین شهرهای پراکنده است که در میان کوه های قفقاز واقع شده، ساختار قرمز رنگ سقف ها، خیابان های پهن، ساختمان های قدیمی که در مقابل صنعتی شدن ایستاده است، سوغات این ناحیه از دوران دور محسوب می شود.

پنانگ

در شمالی ترین قسمت ساحل غربی شبه جزیره مالزی قرار گرفته است که آنرا غالبا مروارید شرق می نامند. این ایالت یکی از اسرارآمیزترین و رمانتیک ترین شهرخای مشرق زمین را در بر دارد. پنانگ نام خود را از کلمه محلی پینانگ که به معنی درخت فوفل می باشد گرفته است.

کوالالامپور

کوالالامپور پایتخت مالزی وکوالالامپور پایتخت مالزی به حق تمام آسیاست چرا که فرهنگ چینی هندو و اسلامی را در هم تنیده است . تنوع و گوناگونی فریبنده معماری کوالالامپور محصول دوران‌های‌ توسعه ناگهانی آن است؛ ساختمان‌های برازنده مستعمراتی در تضاد با بنا‌های بزرگ و بلندپروازی چون برج‌های دوقلوی پتروناس. به این معجون، فستیوال‌های پرهیاهوی شهر و بازار‌های خیابانی را اضافه کنید تا شهری باشد که ارزش گشت و گذار و کشف را داشته باشد. بیشترین لذت در این شهر را می‌توان در پرسه در خیابان‌ها، مراکز و بازار‌های خرید و در رستوران‌ها یافت.

ازمیر

شهر ازمیر یکی از جاذبه های کشور ترکیه و یکی از مراکز مهم تجاری است که به ترکیه ی کوچک معروف می باشد. زیرا مجموعه ای کامل از تمام زیبایی های کشور ترکیه است.این شهر دارای تابستان هایی بسیار گرم است اما در شب ها تبدیل به نسیم ملایم و خنکی می شود.

استانبول

استانبول بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. تنگهٔ بسفر دو قاره آسیا و اروپا را جدا می‌کند و استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد. بندر طبیعی شاخ طلایی یا خلیج در این شهر واقع است

كوش آداسي

کوش آداسی یکی از زیباترین و معروف ترین شهرهای تفریحی و گردشی ترکیه است. این شهر ساحلی در خلیج زیبایی در دریای اژه ترکیه قرار دارد و به معنای "جزیره پرنده" است. این شهر کوچک و زیبا سالانه هزاران گردشگر از سراسر دنیا را به سواحل شنی خود دعوت می‌کند

پکن

پکن یکی از مشهورترین شهرهای سراسر کشور جمهوری خلق چین است و تعدادی از برترین چشم اندازها و معابد کشور را در خود جای داده و با 22 میلیون نفر جمعیت در شمال کشور پهناور چین واقع شده است .این شهر بسیار شلوغ است و فعالیت های بسیاری همواره در آن درجریان است. اين شهر در بخش املاك و مستغلات و همچنين صنايع خودرو سازي در سالهاي اخير رشد چشمگيري داشته است.کلانشهر پکن که در سال 2008 میلادی میزبانی المپیک را برعهده داشت یکی از شهرهای آلوده دنیا به شمار می آید و پایتخت پرجمعیت ترین کشور جهان هم هست. ر عین حال به دلیل مناظر و طبیعت بسیار زیبا و چشمگیر هر ساله گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کند.

شانگهای

شانگ های شهر غول آسا و لبریز از جمعیت ، رابط میان چین و دنیای خارج و به شهر جنگل آسمانخراش ها معروف است. این شهر در ابتدا یک دهکده کوچک ماهیگیری بود.در دهه 1930به دلیل عدم نیاز به ویزا شهر به سرعت به یک بندر تجاری تبدیل شد.شهر شانگ های به بهشت خرید یا پاریس شرق مشهور است و مسافران را با مظاهر مدرنیته با آن ساختمان های سر به فلک کشیده آشنا میکند.شب های شانگ های از زیبانرین شب های چین است مسافر می تواند سوار بر قایق و کشتی در طول رودخانه عظیمی که شهر را به دو بخش غربی و شرقی تقسیم میکند از چراغانی خیابان ها و ساختمان ها از شب این شهر هزار رنگ دیدن نمایند.

دبی

دبی یکی از هفت شیخ نشین امارات متحده عربی است و مدرن ترین و پیشرفته ترین و پرجمعیت ترین امیرنشین آن محسوب می شود. دبی از بخش های مختلفی از جمله سطوه، کرامه ، بر دبی ، جمیرا، دیره ،اینترنشنال سیتی و غیره تشکیل شده است. سکونت در دبی از سال 1977آغاز شده است و در این زمان کوتاه صنعت گردشگری، املاک و تجارت آن رشد روز افزونی داشته است. دبی با سواحل شنی زیبا ،آفتاب درخشان ، آبراه یا خور دبی ، تاکسی های آبی، رستوران زیر آب هتل آتلانتیس ، فرودگاه های عظیم و زیبا ، زمین گلف، صحراهای بکر و زیبا و البته مراکز خرید متنوع ، سالانه پذیرای حدود 10میلیون توریست می باشد. آب و هوای دبی گرم و مرطوب است و بهترین زمان سفر به دبی فصل زمستان است.

باتومی

باتومی یا باطوم شهری بندری بر کرانه دریای سیاه و در کشور گرجستان است. این شهر در مجاورت مرز گرجستان و ترکیه قرار دارد. بندر باتومی با داشتن حدود 140000نفر مرکز خودمختاری آجاریا در گرجستان است. این بندر در دوره رومی ها بندر تجاری مهمی بوده است باتومی به معنای جای ژرف می باشد که دلیل این نامگذاری وجود آبهای بسیار عمیق و ژرف در این لنگر گاه می باشد. اتومی با تهران در حدود 0’.30” فاصله زمانی دارد و فاصله هوایی آن نیز بر پایه 1.30 ساعت محاسبه می شود.