شانگهای


شانگهای


شانگ های شهر غول آسا و لبریز از جمعیت ، رابط میان چین و دنیای خارج و به شهر جنگل آسمانخراش ها معروف است. این شهر در ابتدا یک دهکده کوچک ماهیگیری بود.در دهه 1930به دلیل عدم نیاز به ویزا شهر به سرعت به یک بندر تجاری تبدیل شد.شهر شانگ های به بهشت خرید یا پاریس شرق مشهور است و مسافران را با مظاهر مدرنیته با آن ساختمان های سر به فلک کشیده آشنا میکند.شب های شانگ های از زیبانرین شب های چین است مسافر می تواند سوار بر قایق  و کشتی در طول رودخانه عظیمی که شهر را به دو بخش غربی و شرقی تقسیم میکند از چراغانی خیابان ها و ساختمان ها از شب این شهر هزار رنگ دیدن نمایند.

1-برج تلویزیون اورینتال پرل

برج تلویزیونی شهر شانگهای است كه در پارك پودونگ Pudong واقع است و 468 متر ارتفاع دارد. نمای برج تلویزیونی اورینتال پرل در شب به خاطر تعبیه چراغ های LED رنگارنگ، زیبا و چشم نواز است.  ساخت آن نیز در سال ۱۹۹۱ آغاز شده و سرانجام در سال ۱۹۹۴ با ارتفاعی ۴۶۸ متری افتتاح گردید و تا سال ۲۰۰۷ بلندترین سازه چین محسوب می‌شد.این برج دارای رستورانی چرخان در ارتفاع ۲۶۷ متری، چندین رستوران دیگر و همچنین فروشگاه‌ها و مراکز خرید بوده و بخش هتل آن دارای ۲۰ اتاق است.در ساخت این برج از نمادهای ملی و تاریخی چینی استفاده شده است. در حقیقت معماری این برج برگرفته از شعری به نام Pipa است که در دوره سلطنت «میگن» سروده شده است. پیپا نوعی ساز موسیقی چینی است که بسیار به تار ایرانی شباهت دارد.

2- معبد جادبودا

یکی از بهترین دیدنیهای شانگهای چین و جاذبه های گردشگری چین در قسمت غربي شهر شانگهاي قرار دارد و متعلق به بوداییها میباشد. در سال 1882 معبدي قديمي در اين محل براي حفظ 2 مجسمه سنگي بودا وجود داشت كه توسط راهبي تارك دنيا به نام هیوگن به اين محل آورده شده بود، ساخته شد.بعدا در سال 1928 براي حفظ اين مجسمه ها معبد جديدي بر روي آن معبد قديمي ساخته شد. اين 2 مجسمه بودا نه تنها جزء آثار كم ياب و مقدس است بلكه جزء كارهاي چيني زيبا و از جاذبه های توریستی شانگهای مي‌باشد.
 

3- کارخانه های ابریشم بافی

پارچه ابریشم و چین از دیرباز با یکدیگر گره خورده اند و این محصول یکی از اصلی ترین و گرانبهاترین سوغاتی های این کشور می باشد. از همین رو کارخانه های تولید ابریشم یکی از جاذبه های توریستی شانگ های به حساب می آید. که نه تنها دیدن چگونگی تهیه ابریشم جالب و به یاد ماندنی می باشد بلکه این اماکن بهترین محل برای دیدن و خرید کردن محصولات ابریشمی می باشد.

4-باغ وحش حیوانات وحشی

این باغ وحش در منطقه san zao townساخته شده است 153 هکتار مساحت دارد و بیش از 200گونه از حیوانات نادر و کمیاب از سراسر دنیا در ان یافت می شود. این باغ وحش به دو قسمت تقسیم میشود ناحیه اول منطقه ای است که می توانید پیاده در ان بخش های مختلف ان قدم بزنید.و ناحیه دوم قسمتی است که می توانید با اتوبوس توریستی از بخش های مختلف آن بازدید کنید.

این باغ وحش دارای 5 قسمت اصلی است که شامل 1-حیوانات نمایشی2-چهارپاین نمایشی3-حیوانات گیاهخوار4-حیوانات کمیاب و خاص5-سایر حیوانات می باشد.

5-رودخانه هانگپو

این رودخانه یکی از شعبات رود بزرگ Yangtze است که در شهر شانگ های جریان دارد. این رود از دریاچه taiسرچشمه میگیرد و به طرف شرق جریان دارد. این رودخانه 114کیلومتر و عرض آن 400متر می باشدو شهر را به دو قسمت تقسیممیکند.

6- پارک شانگ های هپی والی

این پارک یک پارک موضوعی زیبا با جذابیت های خاص برای تمام سنین و سلیقه ها است .این ناحیه منطقه ای وسیع و بزرگ برای کشف موضوعات علمی، فنی، مهیج و سرگرم کننده است. این پارک در 40کیلومتری غرب منطقه پایین شهر شانگ های قرار دارد و مساحتی بالغ بر 863000متر مربع را شامل می شود.